Duurzaamheidsverslag

NASZA WIZJA

W ETNA Coffee Technologies przykładamy dużą wagę do tworzenia wysokiej jakości ekspresów do kawy i wywieranie pozytywnego wpływu na otaczający nas świat. Triple R - reduce, repair, reuse - jest podstawą naszych starań. Oznacza to nie tylko dążenie do stosowania innowacyjnych technologii, ale także aktywne przyczynianie się do redukcji dwutlenku węgla i promowanie obiegu zamkniętego.

W raporcie zrównoważonego rozwoju ETNA znajdą Państwo podsumowanie naszych wysiłków w zakresie zrównoważonego rozwoju w kwestii różnych tematyk: środowiska, pochodzenia, zaangażowania społecznego i obiegu zamkniętego.

ZOBACZ RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU ETNA

POLITYKA REDUKCJI EMISJI CO₂

Jedną z zasad polityki zrównoważonego rozwoju ETNA jest jak największe zmniejszenie śladu węglowego. Pomiar śladu węglowego co 2 lata zapewnia wgląd we wpływ ETNA na klimat i pomaga określić możliwe cele redukcji i środki do kompensacji. Główną rolę w tym procesie odgrywa nasz menadżer ds. zrównoważonego rozwoju, Bennie Zeegers, który pełni rolę ambasadora w ETNA oraz kieruje i wdraża politykę redukcji emisji CO₂.

Podjęcie rozmowy o wszystkim, co wiąże się ze zrównoważonym podejściem, oznacza poszukiwanie współpracy. Robimy to z naszymi współpracownikami, klientami, dostawcami i wszystkimi osobami zaangażowanymi w ETNA. Czy możemy Państwu pomóc w rozwiązaniu problemu związanego ze zrównoważonym rozwojem lub mają Państwo pomysły na to, jak firma ETNA może stać się bardziej zrównoważona? Zapraszamy do kontaktu z naszym menadżerem ds. zrównoważonego rozwoju, Bennie Zeegers pod numerem telefonu +31 (0)314 - 442 442. Lub wysyłając wiadomość e-mail na adres info@etna-ct.com.

Bennie
Headerbeeld duurzaamheid 3.jpg

Montujemy w 100% neutralne
pod względem emisji dwutlenku węgla

ETNA jest powiązana z fundacją „Buur maakt Natuur”. Zajmuje się ona wykupywaniem gruntów rolnych i przywracaniem ich naturze. Jako partner „Buur maakt Natuu”r kompensujemy pozostałą emisję dwutlenku węgla naszej firmy, która pozostaje po podjęciu naszych działań redukujących.

WIĘCEJ INFORMACJI
Energielabel

ETYKIETY ENERGETYCZNE EKSPRESÓW DO KAWY

ETNA przestrzega protokołu energetycznego EVA (European Vending Association) i dąży do uzyskania najwyższej możliwej do osiągnięcia etykiety energetycznej. Robimy to poprzez wyposażenie wszystkich naszych ekspresów w regulowany tryb oszczędzania energii, zapewniający dużą oszczędność prądu przez cały okres ich użytkowania. Ponadto nasze otwarte bojlery, stosowane na przykład w ekspresach do kawy rozpuszczalnej i świeżo parzonej, są dobrze izolowane. To znacznie zmniejsza straty ciepła.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o zużyciu energii lub możliwości recyklingu naszych ekspresów? Nasi  dealerzy ETNA  chętnie opowiedzą Państwu więcej.

Headerbeeld duurzaamheid 2.jpg

Pochodzenie

 

ETNA jest firmą zajmującą się rozwojem i montażem, dlatego kupuje wiele komponentów i części. 75% części jest montowanych lub produkowanych w Europie. Aby określić kraj pochodzenia części, od każdego dostawcy wymagana jest deklaracja pochodzenia.

KODEKS POSTĘPOWANIA DOSTAWCÓW

Uzgodniliśmy z naszymi dostawcami kodeks postępowania, który opisuje, czego oczekujemy od naszych pracowników, dostawców i partnerów oraz jak powinniśmy postępować z naszymi pracownikami, dostawcami, klientami i partnerami biznesowymi w odpowiedzialny, zrównoważony sposób.

Ważne kwestie:
• Traktowanie się nawzajem z szacunkiem
• Zakaz pracy dzieci w całym łańcuchu
• Brak dyskryminacji
• Uczciwy handel

Herkomst
Headerbeeld duurzaamheid

Przedsiębiorczość zaangażowana społecznie

 

Częścią strategii zrównoważonego rozwoju ETNA jest to, że reprezentujemy przedsiębiorczość zaangażowaną społecznie. Robiąc to, zwracamy uwagę na naszych pracowników i nasze najbliższe otoczenie. Nasi pracownicy mogą liczyć na bezpieczne i zdrowe środowisko pracy, zarówno pod względem fizycznym, jak i społecznym. Wspieramy również różne lokalne inicjatywy społeczne.

INICJATYWY SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH

ETNA jest mocno zaangażowana w różne lokalne inicjatywy społeczne:

Lokale initiatieven
Headerbeeld duurzaamheid

Cyrkularność: Strategia potrójnego R

Triple R – reduce, repair, reuse – to podstawa, na której projektowane są nasze produkty.

Reduce
Moduł zaparzający i młynek mają kluczowe znaczenie dla niezawodności urządzenia i jakości parzonej kawy. Ośmioletnia gwarancja na moduł zaparzający i młynek Braumann sprawia, że nie ponosisz najmniejszego ryzyka związanego z tymi kluczowymi komponentami.

Repair
Żywotność naszych urządzeń wynosi co najmniej 8 lat. A w razie potrzeby można je łatwo naprawić. Części do nich są dostępne przez co najmniej 10 lat po zakupie.

Reuse
Nasi dystrybutorzy są przeszkoleni w zakresie przeglądu zaparzaczy, aby zapewnić ich dłuższą żywotność lub możliwość ponownego użycia.
 

785