ETNA COFFEE TECHNOLOGIES POLSKA
ul. Piłsudskiego 116C
05-270
Marki
Duurzaamheid klein.jpg

Nasza wizja

ETNA nie popiera idei społeczeństwa hołdującego zasadzie „użyj i wyrzuć”, lecz opracowuje i wytwarza produkty o długiej żywotności i niskich kosztach eksploatacji. Oznacza to, że nasze urządzenia są solidne, niezawodne i produkowane w sposób odpowiedzialny.

Zasada potrójnego R - repairable, reusable i recyclable - to fundament, na którym powstają nasze produkty. Ponadto naszą ambicją jest produkcja całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030.

Tutaj mogą Państwo zapoznać się z aktualnym Raportem zrównoważonego rozwoju ETNA.

Raport zrównoważonego rozwoju ETNA

Header 2.jpg

Panele fotowoltaiczne

Aby strukturalnie zmniejszyć zużycie gazu, w grudniu 2021 r. ETNA zainstalowała na dachu swojej hali produkcyjnej 686 paneli fotowoltaicznych. Generują one zieloną energię elektryczną i mogą wytworzyć około 274 000 kWh rocznie.

Zonnepanelen
Energieverbruik.png

Zużycie energii ekspresów do kawy

Wszystkie ekspresy ETNA mają tryb energooszczędny, co oznacza ogromne oszczędności energii w okresie ich użytkowania. Ponadto otwarte podgrzewacze, zwłaszcza w ekspresach do kawy rozpuszczalnej, są dobrze izolowane. Dzięki temu dochodzi do niewielkich strat ciepła.

ETNA przeprowadza wszystkie pomiary energii zgodnie z protokołem energetycznym EVA (European Vending Association).

Header 3.jpg

Onze visie.jpg

Zużycie energii w dziale produkcji

ETNA jest firmą montażową. Montowanie to bardzo czysty i energooszczędny proces, w którym dostarczone komponenty i obudowa są składane w gotowy do pracy ekspres do kawy. W styczniu 2020 r. oddaliśmy do użytku drugą halę produkcyjną. W związku z tym całe oświetlenie jarzeniowe zarówno w nowej, jak i starej hali zostało zastąpione oświetleniem LED.

Z uwagi na to, że w 2020 r. oddano do użytku drugą halę produkcyjną (powierzchnia podwoiła się), rok 2021 jest nowym punktem odniesienia dla naszych celów redukcyjnych i monitorowania emisji dwutlenku węgla na kolejne lata.

Długa żywnotność urządzeń ETNA

Nie popieramy podejścia „użyj i wyrzuć”, ale produkujemy urządzenia o długiej żywotności i niskich kosztach serwisowych. Dlatego do naszych maszyn wybieramy trwałe, solidne komponenty, o wysokiej jakości i długiej żywotności. Nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Ekspresy do kawy ETNA zostały zaprojektowane tak, aby pracowały przez co najmniej 8 lat.

Levensduur.png
Header 4.jpg

647